Siirt Turbo Tamiri ve Revizyonu

Müşterilerimiz için yaptığımız turbo tamirine ek olarak çalışmalarımızın son derece titiz gerçekleştiğinin altını çizmemiz doğru olacaktır. Siirt şehrinde yaşayanlar için aracın orjinal turbosunu beklemek çile olmayacak. Revizyonunu yaparak yenilenmiş olarak sizlere göndereceğimiz Turbolar size ekonomik sürüş de sunacaktır. Turbocharger çalışma sistemi yakıt tasarrufu oluşturur. Yenilenmiş Turbolar ile eski Turbonuzu kıyasladığınızda fark son derece belirgin olacaktır.

Firmamıza gelen turbo şarjları öncelikle detaylı bir bakımdan geçiriyoruz. Bunun ardından varsa arızaları gideriyor ve turbo şarjınızı ilk gün ki gibi teslim ediyoruz. İsteğe bağlı olarak revizyon işlemi de yapıyoruz. Kullanılmayan araçlardan aldığımız turbo sistemleri yeniden revize ederek kullanıma sunuyoruz.

Uygun Fiyatlarda Turbo Şarj Tamiri ve Revizyonu

Uygun fiyat koşulları gözeterek yaptığımız revizyon işlemlerinde titiz bir işçilik örneği gösteriyor ve akıllarda soru işaretleri kalmayacak şekilde yeni turbo şarj sistemleri üretiyoruz. Araç performansını artırma konusunda etkili bir konumda yer alan turbo şarjlar, ihmal edilmemesi gereken parçalardan biri olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle daha fazla yakıt harcaması yapmamak ve bunun yanında aracınızın motorundan daha fazla güç elde etmek için yapmanız gereken hemen bize başvurmak ve revize edilmiş bir turbo şarj edinmektir. Ayrıca yapılan işlemlere göre sizlere fiyat konusunda da yardımcı olacağımızı ve ekonomik açıdan uygun çözümler sunacağımızı da söylemek istiyoruz.

Günümüzde az yakıtla daha fazla yol almak ne kadar önemliyse aracın motorundan yüksek performans almakta bir o kadar önemlidir. Bir aracın motorundan daha fazla tork elde etmek içinse araca takılması gereken bazı akşamlara ihtiyaç vardır. Bu aksamın adı ise tam olarak turbo şarj olarak karşımıza çıkar. Peki, turbo şarj nedir? ne işe arar ve çalışma prensibi nasıldır? Şimdi bunlara daha yakından bakalım.

Turbo Şarj Sistemini Öne Çıkartan Önemli Faydaları

Turbo şarj, otomobillerde temiz hava karışımının egzozdan çıkmadan tekrar motora gönderilmesini sağlar. Bu işlem sayesinde oldukça zengin bir içeriğe sahip olan karışım motordan daha fazla güç alınmasını sağlar ve bunun yanında yakıt açısından tasarruf elde edilir. Çünkü karışım içerisinde belirli oranda yakıt bulunur. Yakıtın tekrar motor tarafından kullanılması depodan yakıt kullanımını önler ve karışımda bulunan yakıtı kullanarak tasarruf sağlar.

Turbo Şarj ile Yakıt Tasarrufu

Araç sistemlerinde motorun çalışma mantığını açıklayarak başlayalım. Motorun çalışması için gerekli olan yakıt, hava ile pistonlarda sıkışarak yanmaya başlar. Yanmanın meydana gelmesi ile piston yatakları hareket etmeye başlar. Bu hareket aşağı ve yukarı yönlü olacak şekildedir.

Pistonlarda yanma oluşumunun ardından yakıt ve hava karışımı egzozdan atılmak üzere egzoz borusu hattına gönderilir. Ancak bu araçta turbo şarj varsa karışım direkt olarak dışarı atılmaz. Egzoz manifoldundan hemen önce ilgili hat üzerine bağlı olan turbo şarj kendisine gelen hava karışımını tekrar yanma odasına geri gönderir. Yanma odasına dönen karışım motordan daha fazla güç elde edilmesine olanak sağlar. Bu şekilde torkun yükseltilmesi ve aynı zamanda yakıt tasarrufu yapılması mümkündür.

Diğer yandan turbo şarja gelen hava karışımının tekrar yanma odasına dönmesi için belirli oranda basınç gerekir. Aksi taktirde geri dönüşüm sağlanmayacaktır. Hatta bu dönüşümün sağlanması için yüksek basınç gerektiğini söylemek mümkündür. Araç durduğu sırada oluşan basınç karışımın yanma odasına gönderilmesi için genellikle yeterli gelmez. Ancak araç hareket ettiğinde yüksek basınç oluşur ve karışım motora gönderilebilir.