Mardin Turbo Tamiri ve Revizyonu

Sizlere kaliteli bir hizmet sunma amacı taşıyan firmamız, güler yüzlü personelleri ve geçmişin verdiği bilgi ve birikim ile çalışmalarını sürdürmektir. Araçlarınızın turbo şarj sistemlerinde meydana gelen arızaları gideren ve bunun yanında revizyon işlemleri de yapan firmamız, Mardin merkezli servis hizmeti ile turbo şarj tamiri ve revizyonunu ayaklarınıza kadar getirmektedir. Arızalanan turbolarınızın tamirinde bizi tercih edebilir ve bunun yanında tamiri mümkün olmayan turbo şarjlarınız için revize edilmiş turbo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken bir an önce bizimle iletişime geçmek ve aracınızın turbosunu emin ellere teslim etmektir.

Uygun Fiyat Aralıkları ile Turbo Şarj Tamiri ve Revizyonu

Müşteri memnuniyetini her zaman için ön planda tutan firmamız ile uygun fiyat aralıklarında turbo tamiri yaptırabilir ya da turbonuzun tamir edilemeyeceği durumlarda yine uygun fiyatlardaki revizyon hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Mardin turbo tamiri ve revizyonu olarak sizlere vereceğimiz hizmeti makul fiyatlarda gerçekleştiriyor ve bu şekilde size en uygun çözümleri sunuyoruz. Kaliteden ödün vermeden sunduğumuz hizmet anlayışımızda öncelikle turbolarınızın tamir edilip edilemeyeceği kontrol ediliyor ve bunun ardından revizyon uygulamasına geçiliyor.

Turbo Şarj Sisteminin Görevi Nedir?

Turbo şarj sistemi, kısa tanımı ile hava besleme ünitesi olarak bilinir. Bu sistem sayesinde araç motoruna hava beslemesi yapılır ve motordan daha fazla güç elde edilmesi sağlanır. Bunun yanında turbo şarjlar ile yakıt tasarrufu yapmak mümkündür. Yakıt tasarrufu oluşturma konusunda oldukça etkili bir konumda yer alan turbo şarjlar bunu şu şekilde gerçekleştirir.

Motorda bir araya gelen yakıt ve hava karışımı pistonlar içerisinde sıkıştırılır ve bu sıkışma sonucunda yanma meydana gelir. Yanma sonucunda açığa çıkan gaz egzoz borusu hattı üzerinden yoluna ilerlerken turbo şarj ünitesi üzerinden geçer ve turbo sistem bu gazın belirli bir oranını yanma odasına geri göndererek tekrar yanmasını sağlar. Zengin içerikli bir karışım olması nedeniyle yanma odasında tekrar işlem gören karışım ek fazladan yakıt görevi görür ve bu durum yakıt tüketiminde azalma meydana getirir. Aynı zamanda motorun çekiş gücü artış gösterir ve gözle görülür bir performans artışı ön plana çıkar.

Turbo Şarj Sisteminin Parçaları Nelerdir?

Araçlarda düşük hacimli motorların mevcut gücünü daha üst seviyelere çeken turbo şarj sistemi aşağıdaki parçalardan meydana gelmektedir.

  1. Türbin salyangozu
  2. Kompresör salyangozu
  3. Türbin pervanesi
  4. Kompresör pervanesi
  5. Türbin mili
  6. Turbo gövdesi

Turbo Şarj Arızası Nedenleri Nelerdir?

Turbo şarj arıza nedenleri arasında ilk olarak karşımıza çıkan yetersiz yağlamadır. Yağlamanın yetersiz olduğu durumlarda mil ve yataklar sürtünme başlar ve bunun sonucunda aşınma meydana gelir. Turbo şarjlı araçlarda yağ eksilmelerine her zaman için dikkat etmek gerekir.

Arızaların ortaya çıkmasının bir başka sebebi kalitesiz yağ kullanımı ve bununla birlikte zamanında değiştirilmeyen yağ olarak görülmektedir. Yağ kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus üretici tarafından tavsiye edilen yağın kullanılmasıdır. Bu yağların sentetik yapılı olmalarına dikkat edilmelidir. Ayrıca periyodik bir şekilde yağ değişimi ihmal edilmeden yapılmalı ve kesinlikle geciktirilmemelidir.

Turbo şarj sisteminin parçalarından olan hava girişi bölümünde bazen katı parçacık birikmeleri olur. Hava girişinden içeri sızan katı parçacıklar hızla dönen kanatların kırılmasına neden olabilir.

Bunların yanı sıra egzoz gazının aşırı sıcaklıkta olması da yine arıza oluşumuna sebebiyet verir. Ayrıca turbonun yeteri kadar soğutulamaması da yine arıza oluşumuna öncülük eder.