İzmir Turbo Turbo Tamiri ve Revizyonu

Alanında uzman ve güler yüzlü personel kadrosuyla siz müşterilerine hizmet veren firmamız, geçmiş yılların bilgi ve birikimi ile kalitelinin odağın yer almaktadır. İzmir turbo tamiri ve revizyonu olarak bizi arama motorlarında aratabilir ve iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu firmamızda araçlarınızın turbo bakımlarını yaptırabilir, ayrıca bu parçanın tamirini yaptırabilirsiniz. Turbo şarj sistemleri tamirinin yanında revizyon hizmeti de sunan firmamız, kullanılmayan araçlardan alınan turbo şarjları revize etmekte ve onları baştan yaratmaktadır. Şimdi İzmir turbo tamiri ve revizyonu olarak sizlere ne tür hizmetler sunduğumuza yakından bakalım.

İzmir Turbo Tamiri Ve Revizyonu Hizmetleri

Turbo şarj arızası ile firmamıza geldiğinizde yararlanacağınız ilk hizmetler arasında tamir ve revizyon yer alır. Aracınızın turbosunda oluşan arıza uzman personellerimiz tarafından incelemeye alınmakta ve öncelikle arızanın neden kaynakladığı ve nerede olduğu öğrenilmektedir. Arızanın tespit edilmesinin ardından tamir işlemleri başlar, ancak turbonun tamiri mümkün değilse değişim söz konusu olabilir. Firmamız turbo değişimi konusunda da hizmet sunmakta ve aracınıza uygun turbo şarj sistemini geri dönüşü olmayan bir arıza sonucunda aracınıza entegre etmektedir.

Firmamız turboların öncelikle tamir edilip edilemeyeceğini kontrol eder ve müşterilerini hiçbir şekilde değişim için zorlamaz. Turbo şarj sistemlerinin değişimi tamir edilmelerine göre daha pahalıdır. Bu yüzden öncelikle müşterilerin bütçesi düşünülmekte ve işlemler buna göre ilerlemektedir.

Şimdi turbo şarj sistemleri hakkında birtakım bilgiler vermeye çalışalım. Ne tür arızaların yaşandığını bu arızaların hangi koşullarda ortaya çıktığına yakından bakalım.

Turbo Şarj Arıza Belirtileri

Turbo şarjlar özellikle yeni nesil araçlarda oluşan sorunları arıza lambasının yanması ile göstermektedir. Ancak her araçta arıza lambası olmayabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken diğer hususlar da bulunur. Bunlardan biri aracın çekiş gücündeki düşüşlerdir. Araç motorunun çekiş gücünde hissedilir bir azalma meydana gelmesi ve bununla birlikte yakıt tüketiminin artış göstermesi arıza nedenler arasında yer alır. Turbodan anormal seslerin gelmesi ve motorda yağ eksilmesi yine bir sorun olarak karşımıza çıkar. Arızanın anlaşılmasına yardımcı olan başka bir husus ise egzozdan çıkan dumanın rengidir. Çıkan dumanın gri – mavi olması turbo şarjda bir arıza meydana geldiğini gösterir.

Turbo şarjlarda herhangi bir arıza ile karşı karşıya kalmamak için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlardan biri motorun düzenli bir şekilde yağlanmasıdır. Ayrıca yağın kaliteli olanının seçilmesi öncelikli husustur. Tabi yağın zamanında değiştirilmesi de oldukça önem arz eder. Çünkü motorun periyodik yağlamasının yapılmaması turbonun yağsız kalmasına neden olur. Yeteri kadar yağlanma olmadığı durumlarda çoğu zaman arıza meydana gelir.

 Turbo Şarjlı Araç Seçiminin Nedenleri Nelerdir?

Turbo şarj sistemleri araçların motor gücünün artışında oldukça etkili bir parçadır ve son yıllarda üretilen birçok araç bu parça ile piyasaya sürülmektedir. Ayrıca yakıt tasarrufunda etkili olan ve daha az yakıt tüketilmesine olanak sağlayan bu sistemler, aracın önemli parçalarından biri olmaktadır. Araç markaları genelde düşük hacimli motorlardan daha fazla performans almak için yeni ürettikleri araçlarda turbolara yer vermektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi turbo sistemler araçların vazgeçilmezlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Siz de aracınızın performans ve yakıt açısından en önemli parçası olan turbo şarjlarda yaşadığınız arızalar için firmamızı tercih edebilir ve turbonuzu tamir ettirebilirsiniz. Bunun yanında meydana gelen arıza sonucu geri dönüşü olmayan turbolarınızı yine firmamızda değiştirebilir ve revize edilmiş turbolarımıza araçlarınızda yer verebilirsiniz. Yapmanız gereken bir an önce bizimle iletişime geçmek ve kaliteli hizmetimizden faydalanmanızdır.