Bursa Turbo Turbo Tamiri ve Revizyonu

Turbo şarj sistemli araçlar sektörde her geçen gün daha da önemli bir konuma gelmekte ve araç sahipleri için öncelikli sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde yakıt fiyatları düşünüldüğünde yakıt tüketimini azaltacak her uygulama önem arz etmekte ve bunun için herkes daha ekonomik yolları denemeye çalışmaktadır. İşte burada devreye giren turbo sistemli araçlar, yakıt tasarrufu konusunda avantajlar sağlar ve yakıt tüketimini en aza indirger. Tabi bu sistemler sadece yakıttan tasarruf etmeyi sağlamaz, aynı zamanda düşük hacimli motorlardan daha yüksek performans elde edilmesine olanak sağlar. Firma olarak sizlere turbo şarj ile ilgili her türlü sorununuzda yardımcı olmaya çalışıyor ve turbo revizyon işlemlerinizde yanınızda oluyoruz. Bursa turbo turbo tamiri ve revizyonu olarak bizi aratabilir ve iletişi bilgilerimizi öğrenerek bize ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere sunduğumuz hizmetlerden biraz bahsedelim. Turbo şarj sistemleriniz için neler yaptıklarımızı anlatmaya çalışalım.

Turbo Şarj Tamiri ve Revizyonu ile Hizmetinizdeyiz!

Bursa merkezli firmamızda siz müşterilerimiz için turbo şarj tamiri yapıyor ve bunun yanında revizyon işlemleri ile hizmet sunuyoruz. Aracınızın turbosunda karşılaştığınız arızalar için bizi tercih edebilir ve oldukça uygun fiyatlar ile vermekte olduğumuz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Turbo şarj sistemlerinizde arıza oluşması sonucu firmamıza geldiğinizde öncelikle arızanın neden kaynaklandığı ve nerede olduğu tespit edilir. Uzman personellerimiz sorunun kaynağına indikten sonra sizlere farklı şekillerde çözümler sunabilir. Öncelikle turboların tamiri üzerinde çalışmalar yapılır. Tamir edilmesi mümkün olan turbo şarjlarda müşterilerimiz hiçbir şekilde revizyon işlemi için zorlanmaz. Turbo değişim fiyatları tamir fiyatlarından daha yüksek meblağlar ortaya çıkarır. Firmamız her zaman müşteri ve bütçe odaklı hizmet verdiğinden maddi konularda sizi düşünür. Bu yüzden öncelikle bütçenizi sarmaması adına tamir işlemleri yapılmaya çalışır. Eğer turbo şarj tamiri mümkün değilse böyle bir durumda revizyona geçilir.

Firmamız turbolarda bakım, onarım ve tamir işlemlerinin yanı sıra revize işlemleri de yapmaktadır. Kullanılmayan ya da pert olan araçlardan alınan turbolar bir dizi bakım ve onarım işlemlerine tabi tutulur. Herhangi bir arıza varsa bunlar giderilir ve yapılan titiz çalışmanın ardından söz yerindeyse orijinal nitelikte bir Turbo şarj ortaya çıkarılır. Orijinalinden farksız olan sistemler turbo şarjı değişmesi gereken araçlar için hazır hale getirilir. Tamir edilemeyen araçlar için firmamız kaliteli hizmet ve uzman personeli ile revize işlemlerinde de yanınızdadır.

Turbo Şarj Arızalarını Dikkate Alarak Yolda Kalmaktan Kurtulun

Turbo şarj sistemlerinin arıza çıkarmasında en çok bilinen nedenlerin başında yağlama gelir. Eğer yetersiz bir yağlamaya maruz kalınırsa arıza oluşumu muhtemeldir. Bunun yanında yağın zamanında değiştirilmesi ve kullanılan yağın kalitesi de turboların arızalanmasında etken rol oynar. Özellikle kaliteli yağ kullanımına dikkat edilmelidir. Kalitesiz yağlar turboların yağ kanallarında tıkanma meydana getirebilir, bu durum zamanla turboyu bozar ve çalışmaz hale getirir.

Diğer yandan aracınızla uzun bir yolculuğa çıktınız ve yolculuk bittiğinde aracınızı birden stop ettiniz. Bu yanlış bir uygulamadır. Çünkü uzun bir yolculukta araç yüksek devirde kullanılmıştır. Yüksek devirde kullanılan bir araç direkt olarak sopt edilirse turboda bulunan ve hızla dönmekte olan pervaneler motorun stop edilmesi ile yağlanmaz. Turbonun belirli bir süre yağlanmaması ciddi denebilecek arızaların ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle yüksek devirde kullanışmış aracın en az 1 ya da 2 dakika kadar rölantide çalıştırılması ve bunun arından stop edilmesi tavsiye edilir. Araç rölantide çalışırken turbo pervaneleri de yavaşlayacak ve bu süre içerisinde yağlama devam edeceğinden herhangi bir sorun oluşmayacaktır.