Batman Turbo Tamiri ve Revizyonu

Günümüzde turbo şarj sistemleri ile üretilen otomobil modelleri giderek artış göstermekte ve üretici markalar her yıl çıkardıkları modellerinden pek çoğuna bu sistemi entegre etmektedir. Hal böyleyken turbo şarjların önemi her geçen gün artmakta ve araç sahipleri için ayrıcalıklı bir duruma gelmektedir. Biz, Batman turbo tamiri ve revizyonu olarak müşterilerimize turbo arızalarında yardımcı olmaya çalışıyor ve gerektiğinde revizyon işlemlerini titiz bir işçilik çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Batman merkezli firmamızda turboların tamirini yapıyor ve tamirin mümkün olmadığı durumlarda firmamız tarafından özel olarak revize edilmiş turbolarla değişim imkanı sunuyoruz.

Turbo şarj sistemlerinde ön plana çıkan en önemli özellik, motorun gücünü artırmasıdır. Bu sistem ile düşük hacimli motorlardan daha yüksek performans elde etmek ve yakıt tasarrufu meydana getirmek mümkündür. Turbo şarj sistemi aktif olduğunda yakıt tüketimini ciddi oranda düşürür ve daha az yakıtla daha uzun yol kat edilmesini sağlar.

Turbo Şarj Nasıl Çalışır?

Turbo şarjların çalışma prensibi ise şu şekildedir. Yakıt ve hava karışımı motor içerisinde yer alan pistonlarda sıkıştırılır. Sıkışmanın ardından yanma meydana gelerek piston yataklarının hareket etmesini sağlar. Pistonlardaki hareketlenme aşağı ve yukarı olacak şekildedir. Yanma gerçekleştikten sonra açığa çıkan gaz egzoz borusuna doğru yönelirken turbo şarj sistemi üzerinden geçer ve bu sırada önce türbin pervanesi daha sonra ise kompresör pervanesi dönmeye başlar. Tabi bu dönüş için yüksek basınç olması da gerekir. Ortalama 1 bar atmosferik basınç turbonun işlevini yerine getirmesi için gerekli bir basınç seviyesidir. Bu şekilde şartlar sağlandıktan sonra çıkış yapmakta olan yakıt hava karışımı tekrar yanma odasına gönderilir ve yanması sağlanır. Oluşan bu durum motor gücünün artmasına yardımcı olur ve bu şekilde düşük hacimli bir motor daha fazla güç verir.

Arıza meydana gelen bir turbo şarjda sorunu gidermek için öncelikle yapılması gereken arızanın neden kaynaklandığını bulmaktadır. Sorunun kaynağına inildiğinde çözümü her zaman için daha kolaydır. Bu nedenle sorun eğer yağlama eksikliğinden kaynaklanıyorsa yağ değişimi ya da yağ ekleme gibi işlemler yapılır. Bunun yanında turbonun yeteri kadar soğutulamadığı durumlarda da turbo arızaları ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda turboda yetersiz soğumaya neden olan etken ortadan kaldırılır ve arıza giderilmeye çalışılır.

Turbo Şarj Arızası Nasıl Giderilir?

Firmamız yukarıda bahsetmiş olduğumuz turbo şarj arızalarında siz müşterilerimize her zaman için yardımcı olmakta ve yaşana sorunlar için kısa süreli ve uygun çözümler sunmaktadır. Uzman personel kadrosu ile arızalar zaman kaybetmeden bulunur ve tamir işlemi sonlandırılarak turbonun tekrar araca entegrasyonu gerçekleştirilir. Ayrıca firmamız turbo revizyon hizmeti de vermektedir. Kullanım dışı olmuş araçlardan alınan turbolar biz dizi işlemden geçer ve gerekli bakımın ardından kullanıma hazır hale getirilir. Revize edilen turbolar orijinal turbolardan farksızdır ve yeni bir model ile tamamen aynı işlevi görür. Üstelik sıfır modellerine göre daha uygun fiyatlarda satışa sunulur ve bu da ekonomik açıdan müşterilerimiz için avantajlı bir durum haline gelir.

Siz de araçlarınızın en önemli parçalarından biri olan turbo şarjlarda herhangi bir sıkıntı yaşarsanız, direkt olarak firmamız ile iletişime geçebilir ve turbo şarj sistemlerinizi tamir ettirebilirsiniz. Ayrıca tekrar kullanılması imkansız olan turbolarınız için de revizyon hizmetinizden yararlanabilir ve orijinal bir turbo ile tekrar yollara düşebilirsiniz. Üstelik bu ayrıcalıklı hizmetlere oldukça uygun fiyatlarda sahip olur ve bütçenizi sarsmadan araçlarınızın turbosunu değiştirebilirsiniz.