Ankara Turbo Tamiri ve Revizyonu

Turbo şarj sisteleri tamir ve revizyon hizmetleri ile sizlere her anlamda kalite sunmaya çalışan firmamız, Ankara bünyesinde turbo şarj bakım ve onarım işlemleri yapmaktadır. Kaliteli hizmetin öncüsü olmamız ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmamız ilkelerimiz arasında yer alır. Bunların yanı sıra müşterilerimize her zaman için uygun fiyat aralıkları ile farklı çözümler sunmakta ve müşterilerimize ihtiyaç duydukları her şekilde yardımcı olmakta çalışmaktayız. Bize ulaşmak için yapmanız gereken kısa bir araştırma yapmak ve internette arama yaparken herhangi bir arama motoruna Ankara turbo tamiri ve revziyonu yazmaktır. Şimdi turbo revizyon ve tamir firması olarak ne tür hizmetler sunuyoruz? Daha yakından bakalım.

Araçlarda yakıt tasarrufunda oldukça etkili bir konumda yer alan turbo şarj sistemleri, aynı zamanda düşük hacimli motorlardan yüksek tork elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Turbolar, hava beslemesi mantığı ile çalışır ve egzoz gazını motora geri göndererek motorun çekiş gücünü artırır. Ancak bu gazın geri dönüşümü için yüksek bir basınç gerekir. Yeterli basınç olmazsa hava beslemesi gerçekleşmez ve doğal olarak sistem doğal işlevini yerine getiremez.

Turbo Şarjlarda Arıza Nedenleri Nelerdir?

Turbolarda arızaların meydana gelmesinin nedenlerinden biri yağlamanın yetersiz olmasıdır. Yetersiz yağlama sonucunda mil ve yataklarda sürtünme meydana gelmekte ve bunun ardından aşınma ve boşluk oluşma gibi sorunlar baş göstermektedir.

Başka bir arıza nedeni de kullanılan yağın kalitesiz olmasıdır. Bu nedenle tercih edilen yağın seçiminde hassas davranmak ve yüksek kalitede bir yağ seçmek gerekir. Ayrıca yağ değişiminin periyodik şekilde yapılması önemlidir. Yağ değişimi her zaman için zamanında yapılmalı ve sisteme yeni yağ verilmelidir. Yağsız kalan turbonun mil yatak ve burçlarında aşınma ve boşluk meydana gelebilir ve bu durum sonucunda ciddi derecede sayılacak arızalar ön plana çıkabilir.

Turbo girişinde katı parçacıkların birikmesi aynı şekilde turbolarda arıza meydana getirir. Bu katı parçacıklar türbin kanatlarına hasar verebilir ve bu nedenle yamulma ya da kırılma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Diğer yandan turbo mili ve yataklarında boşluk meydana gelmesi yine arıza oluşumuna neden olur. Oluşan boşluk ile mil yatakları ve burçlar aşınabilir. Ayrıca bu sorun meydana geldiği çıkan sesle anlaşılır.

Ankara Turbo Tamiri ve Revziyonu Hizmetlerimiz!

Egzoz borusundan çıkan yüksek sıcaklıktaki gaz ise diğer bir arıza sebebidir.  Egzoz gazının aşırı sıcaklıkta olması ve turbo sistemin yeteri kadar soğutulmaması mil yataklarında bozulma meydana getirir. Bunun yanında turbo aksam içerisinde salyangoza benzer yapı eğilebilir ve kanatçıklar sürtünme ile aşınabilir. Olası bir arıza ile karşı karşıya kalmamak için turbonun olması gereken şekilde soğutulması oldukça büyük bir önem taşır.

Yukarıda turbo şarj için bahsetmiş olduğumuz arızların hepsi firmamız tarafından tamir edilebilmektedir. Servisimize gelen arızalı turbolar öncelikle detaylı bir inceleme altına alınır ve problemin kaynağına inilir. Sorunun neden kaynakladığının tespit edilmesinin ardından tamir işlemlerine geçilir. Tamir mümkün olmayan durumlarda ise bizzat firmamız tarafından verilen bir hizmet olan revizyon işlemi de bulunmaktadır. Kullanım dışı araçlardan kalan alınan turbolar belirli işlemlerden geçirilir ve varsa arızaları giderilir. Orijinal turbo haline getirilen parçalar bu şekilde tekrar revize edilmiş olur ve araçların kullanımına sunulur.

Eğer siz de araçlarınızın turbo şarj sistemlerinde problem yaşıyorsanız, bir an önce bizimle iletişime geçin. Sizlere uzman kadromuz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile farklı çözümler sunalım. Üstelik yaşadığınız sorunlara kısa sürede ve uygun fiyatlarda çözümler getirelim.